fbpx

Sot Messi do të thejë edhe një rekord

Lionel Messi e ka shansin që sot të ia thyej vetes një rekord.
Lojtari me më së shumti rekorde në futboll nëse shënon sot në sfidën me Elchen, do të arrijë të jetë futbollisti me më së shumti gola në muajin janar.

Messi ka shënuar deri tani 53 gola në muajin janar, rekord të cilin vetë e mbanë, mirëpo në një muaj tjetër, në muajin mars.
Nëse Messi shënon ndaj Elches, atëherë janari do të jetë muaji më i frytshëm për të dhe një futbollist në La Liga në këtë muaj.
Janari, marsi, shtatori dhe nëntori janë muajt më të frytshëm të Messit, ndërsa qershori e gushti më të dobëtit.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button