fbpx

Del nga shtrati lumi Sushica në Radovish (FOTO)

Lumi Sushica në Radovish ka përmbytur disa objekte duke shkaktuar dëme të mëdha materiale, pasi doli nga shtrati nga reshjet e vazhdueshme të shiut dhe breshërit.

Komunikacioni është bllokuar dhe është mbyllur për qarkullim në këtë qytet. Qytetarët e Radovishit thonë se nëse dikush duhet të del nga qyteti me urgjencë atëherë do të nevojitet ndonjë helikopter për shkak të rrugëve të përmbytura.

Del nga shtrati lumi Sushica në Radovish

ABE035101881974DB8BCB580BC201EFD

F581BD535AE7D543A8D38C81A3680E60

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close