fbpx

Aktorët kundër ndotjes, në mes të shfaqjes shpalosën porosinë “M’le t’marr frymë”

Aktorët nga Teatri Shqiptar i Shkupit befasuan sonte publikun tetovar me interpretimin e shkëlqyer të komedisë “I burgosuri i katit te 15″, të autorit Nil Sajmon, por edhe me porosinë e shpalosur në fund të shfaqes “M’le t’marr frymë”.

Mesazhi ishte si shenjë përkrahjeje për misionin e Lëvizjes EcoGuerilla nga Tetova, e cila një kohë të gjatë lufton për një ambient më të shëndetshëm dhe pa ndotje kancerogjene në Tetovë.

3332

4441

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close