fbpx

Krasniqi: S’kam mosmarrëveshje me Limajn

Ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, ka mohuar se ka hequr dorë nga mandati i deputetit për shkak të mosmarrëveshjeve me Fatmir Limajn.

Gjatë një intervistë për “Zërin”, ai pranon se partia e tij është duke biseduar me dy partitë e tjera opozitare, jo për bashkim, por për t’i koordinuar veprimet si opozitë. Krasniqi thotë se dorëheqja e tij nga pozita e deputetit ka ndodhur në shenjë proteste ndaj mosgatishmërisë së Kuvendit për të marrë vendime në të mirë të shtetit dhe qytetarëve. /Zëri/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close