fbpx

Mot i vranët me shi dhe erë

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me reshje të cilat në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme, posaçërisht në pjesët lindore (lokalisht mbi 30l/m2), të përcjellura me erë të përforcuar jugore dhe kushte për bubullimë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tre deri në 10, ndërsa ajo e ditës prej shtatë deri në 12 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira, me reshje të përkohshme të shiut dhe me erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në pesë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në nëntë gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close