fbpx

Figo: Shaqiri bëri mirë që zgjodhi Interin

Legjenda e futbollit evropian dhe botëror, Luis Figo ka thurur vargje miradie për superyllin kosovar, Xherdan Shaqiri. Figo e ka quajtur Shaqirin si djalosh me talent të madh ndërsa i ka thënë se ka bërë vendimin e duhur që ka zgjedhur Interin.

“Shaqiri është një djalosh shumë i talentuar. Ka kualitete të mëdha. Ai bëri shumë mirë që u bashkua me Interin, nuk do të pendohet për këtë. Besoj se forma e tij do të ndihmoj Interin për të arritur objektivat e këtij edicion” ka thënë Figo.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close