fbpx

Trajanov: Shumica parlamentare nuk ka guxim të debatojë për rastin “Kezharovski”

Deputetët e shumicës parlamentare nuk kanë guxim që të debatojnë për rastin e gazetarit, Tomisllav Kezharovski që akuzohet se ka shkelur ligjet në shkrimet e tija gazetareske.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov në intervistën dhënë për inbox7.

Ai javën e kaluar në Parlament ka ngritur iniciativë që të formohet Komision anketues për rastin “Likuidimi”, apo siç thotë Trajanov, shkelje e të drejtave dhe lirive themelore të njeriut.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close