fbpx

Në Tiranë do të ngrihet shtatorja e Ibrahim Rugovës

Kreu i Tiranës, Lulzim Basha përmes Facebookut ka njoftuar se në kryeqytetin e Shqipërisë do të ngrihet shtatorja e ish- presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Shtatorja do të jetë vepër e skulptorit, Idriz Balani e cila do të përjetësojë mirënjohjen e kryeqytetasve dhe mbarë kombit për veprën e tij të pavdekshme, ka shkruar Basha në Facebook.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close