fbpx

Ivanov sot do t’i pranojë letrat kredenciale të ambasadorëve të sapoemëruar

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do t’i pranojë letrat kredenciale të ambasadorëve të sapoemëruar të Kanadasë, Republikës së Namibisië dhe të Guinesë Ekuatoriale.

Ambasadori i sapoemëruar kanadez në Maqedoni me seli në Beograd është Filip Pinington, i Namibisë me seli në Vjenë, Simon Madjumo, ndërsa ambasadorja e Guinesë Ekuatoriale me seli në Romë është Sesila Obono Idong.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close