fbpx

Obama i ofron mbështetje Francës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka biseduar në telefon me presidentin e Francës, Franocis Hollande, në lidhje me hetimet e sulmeve terroriste në Paris.

Në deklaratën e Shtëpisë së Bardhë thuhet se Obama ka rikonfirmuar angazhimin e tij për të ofruar çfarëdo ndihme që i duhet Qeverisë franceze.

Franca mbetet në alarm të sigurisë pasi militantët islamistë kanë vrarë 17 persona në dhe përreth Parisit, dy javë më parë.

Obama dhe Hollande kanë biseduar edhe për krizën në Ukrainë, negociatat bërthamore me Iranin dhe konfliktin izraelito-palestinez.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close