fbpx

Paqe në “Anfield Road” (Video)

Sfida e parë e Capital One Cup mes Liverpoolit dhe Chelsea përfundoi në barazim.

Takimi i parë që u luajt në Anfield përfundoi në barazim 1:1, çka favorizon londinezët para takimit të kthimit një javë më vonë.

Eden Hazard kaloi mysafirët në epërsi në këtë sfidë me golin e shënuar nga pika e bardhë e penalltisë (18’).

Gjithsesi, shifrat për vendasit i barazoi këmbëshpejti Raheem Sterling (59’) me një supergol.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close