fbpx

Rafis Aliti priti Ilir Metën në kufi

Me ftesë të Trajko Veljanoskit, Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë,  keto dy dite do të qëndroj në vizitë zyrtare në Maqedoni. Kryetari i Parlamentit të Shqipërise, Ilir Meta i shoqëruar nga  delegacioni i Parlamentit shqipëtar, ka mbërritur në Maqedoni, ku do të zhvillojë një vizitë dy ditore.

Ilir Meta është pritur në Kufirin “Qafë Thane” nga nënkryetari i Parlamentit të Maqedonisë Rafis Aliti. Nesër pritet, kryetari i parlamentit shqipëtar  të ketë takim me nikoqirin e tij, dhe pastaj do t`i drejtohet deputetëve në parlament.

LEXO: Agjenda e Ilir Metës në Maqedoni 

Rafis Aliti priti Ilir Metën në kufi
Rafis Aliti priti Ilir Metën në kufi
Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

Back to top button
Close