fbpx

Kur ndjeni forcën tuaj

“Ju ndjeni forcën tuaj në përvojen e dhimbjes”

James Douglas MorrisonJim Morison (8 dhjetor, 1943 – 3 korrik, 1971), ishte kantautor, poet, shkrimtar dhe prodhues filmash amerikan. Ai njihet kryesisht si figura kryesore e grupit të muzikës The Doors dhe është konsideruar gjerësisht si një nga personalitetet më tërheqëse të historisë së muzikës rock. Ai ishte gjithashtu autori i një sërë librash me poezi si dhe regjisor i një dokumentari dhe i një filmi me metrazh të shkurtër.

Tags

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close