fbpx

Zyra e BDI-së në Strugë e katandisur pas ngatërresave

Situata politike në BDI-në e Strugës e cila është shumë e komplikuar dhe aspak e qetë, mund të pasqyrohet edhe me pamjet e zyrës së degës në këtë qytet. Kjo zyrë që dikur vlonte nga simpatizantët tashmë paraqet edhe realitetin politik aktual të kësaj partie në këtë degë, transmeton Drini.mk.

10389289_1402907010005724_6146355321766418356_n (Custom)

Zgjedhjet e brendshme në BDI, kanë krijuar ngatërresa të shumta në këtë parti edhe në qytetet e tjera. Konkurrenca mes palëve ka degraduar deri në incidente fizike, fillimisht në Saraj, Shkup, Kumanovë por edhe në Strugë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close