fbpx

Gyan i prekur nga malaria

Futbollisti dhe kapiteni i Përfaqësueses së Ganës, Asamoah Gyan, është diagnostifikuar me malaria.

Mediat evropiane bëjnë të ditur se Gyan është diagnostifikuar me këtë sëmundje gjatë qëndrimit të tij në Kupën e Afrikës.

Ai të shtunën u shtrua në spital, atje ku kaloi ditën duke u trajtuar nga mjekët lokal.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close