fbpx

Juventusi i iku Romës, përsëri viktimë Verona

Skuadra kampione italiane, Juventus, edhe kësaj radhe ka shënuar fitore të thellë kundër Veronas.

Pas triumfit në Kupën e Italisë, Zonja e Vjetër triumfoi 4:0 në duelin e vlefshëm për Serie A.

Paul Pogba (3’), Carlos Tevez (7’ dhe 74’) dhe Roberto Pereyra (66’) shënuan golat e këtij triumfi të Juves.

Juventus tani ka 46 pikë në pozitën e parë të renditjes, pesë më shumë se Roma që gjendet e dyta.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close