fbpx

Lista Serbe fiton zgjedhjet në Graçanicë

Lista Serbe ka arritur të fitojë bindshëm zgjedhjet në Graçanicë.

Në komunën e banuar kryesisht nga serbët, kryetar është zgjedhur Vladeta Kostiç nga Lista Serbe me 65 % të votave.

Pas tij, vijnë me rradhë kandidatët e tjerë Nenad Rasiç (31 %), Dragisha Miriç (2 %) dhe Shaip Berisha (1.7 %).

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close