fbpx

Arsenali u përkujdes për “qytetarët” e Manchesterit (Video)

Skuadra e Arsenalit ka realizuar një nga fitoret më të rëndësishme të këtij edicioni në Premierligë.

Londinezët triumfuan 2:0 kundër Manchester Cityt në takimin i cili u zhvillua në Etihad.

Santi Cazorla (24’ p) dhe Olivier Giroud (66’) shënuan golat e këtij triumfi të madh të skuadrës së Arsene Wenger.

Arsenali tani ka 39 pikë në pozitën e pestë në renditje, teksa City mbetet në kuotën e 47 pikësh, pesë më pak se Chelsea që kryeson.


Manchester City 0-2 Arsenal – All Goals and… by footballdailytv

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close