fbpx

Lëngu me mjaltë që ju dobëson 3 kg në javë

Çdokush dëshiron të ketë një trup të bukur. Studieuesit së fundmi kanë zbuluar se një lugë kafeje me mjaltë çdo ditë mund të bëjë çudira për organizmin tuaj. Mjafton të zëvendësoni sheqerin me mjaltë dhe ju do të mund të humbisni shumë në peshë, shkruan Femina.al

Ndërsa lëngu magjik që ju bën të humbisni deri në 3 kg në javë është: ujë i ngrohtë më 1 lugë mjaltë dhe limon, e konsumuar 3 herë në ditë, mëngjes esëll, pas dreke dhe në darkë.

Mjekët gjithashtu këshillojnë të konsumohen shumë perime, pak fruta, aspak patate, shumë pak karbohidrate dhe gjithçka tjetër që nuk përmban yndyrë. Gjithashtu është shumë e rëndësishme që të eliminojmë nga dieta jonë e përditshme ato që njihen si “ushqimet mbeturina”.

Tags

Lajme të ngjashme

Komentet

  1. E kam provuar me par ka pasur efekt por nuk e di nese mundet qe ta perdor ne periudh me te gjat kohore pasi qe i bie te konsumojm 3 limona ne dit , a mund te demotojm gjakun ose te shkaktojm probleme me shtypjen e gjakut per shkak te perdorimit te limonit ????

Back to top button
Close