fbpx

Chelsea vazhdon me fitore (Video)

Skuadra e Chelseas ka shënuar fitore bindëse ndaj Swansea Cityt, me rezultat 5:0, në kuadër të xhiros së njëzetedytë të Premierligës.

Golat për ekipin e Jose Mourinhos i kanë shënuar: Oscas (1 dhe 36), Diego Costa (20 dhe 35) dhe Andre Schuerrle.

Pas kësaj fitore, Chelsea është ngjitur në kuotën e 52 pikëve, pesë më shumë sesa Manchester City që ka një ndeshje me pak të zhvilluar.

Kurse, fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Manchester United që ka mposhtur Queens Park Rangers, me rezultat 0:2, dhe Liverpooli që fitoi ndaj Aston Villas, me rezultat 0:2.


All Goals Swansea City vs Chelsea 0-5 Full… by enteritament

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close