fbpx

Vrasësi i 22-vjeçares: E doja dhe e vrava

Gjykata e Beratit ka dhene masën e arrestit burg pa afat për shtetasin Klaus Sakolli, 29 vjeç, autor i vrasjes së 22-vjeçares Denisa Dema.

Krimi ndodhi pak dite me pare, kur autori pas nje debate ne vajzen ka shkuar ne shtepine e saj ne mesnate me nje arme automatike dhe ka qelluar mbi vajzen e me pas mbi te vellane.

22-vjeçarja ndërroi jete ne vend, ndersa i vellai i saj u plagos rende. Sipas ekspertizes, bllokimi i armes ka ndalur bresherite e tjera. Ne gjykate autori deklaroi se e donte vajzen, por ishin prinderit e saj qe nuk e lejonin te qendronte me te. Kjo e beri te humbte kontrollin. / Top Channel/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close