fbpx

Gallata theu “Zvezdën” edhe mes Beogradit (Video)

Cervena Zvezda ka pësuar disfatë midis Beogradit nga Galatasaray, me rezultat 65:74, në kuadër të Euroligës.

Ekipi serb nuk arrti ta fitoj ndeshjen edhe pse kishte përkrahjen e mijëra simpatizuesve. Kurse, turqit edhe pse përjetuan tmerr në këtë takim, arritën të triumfojnë.

Të mllefosur nga vrasja e tifozit, Marko Ivkovic vitin e kaluar në Stamboll, grupi i tifozëve Delija ka gjuajtur lojtarët e Galatasarayt me thundra të derrit, derisa janë fyer gjatë ndeshjes.

Këta tifozë kënduan këngë çetnike në sallë, derisa dogjën dhe fanellën e gjigantit turk.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close