fbpx

Marco Reus është i Real Madridit

Real Madrid ka bërë në punë të madhe. Kampioni i Europës dhe Botës ka arritur marrëveshje me yllin e Borussia Dortmundit, Marco Reus, raporton El Confidencial.

Sipas këtij mediumi reprezentuesi i Gjermanisë në përfundim të këtij sezoni do t’ibashkohet Real Madridit, e cila duhet ta paguaj klauzolën e Reusi 25 milion euro.

Kurse, raportohet se Marco Reus do të nënshkruaj kontratë pesëvjeçare me skuadrën nga Santiago Bernabeu.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close