fbpx

Juventusi e shkatërroi Veronën (Video)

Skuadra kampione e futbollit italian, Juventus, ka shkatërruar Hellas Veronën.

Sfida e vlefshme për Kupën e Italisë e zhvilluar në Torino përfundoi me fitoren e thellë 6:1 të Zonjës së Vjetër.

Giovinco (6’ dhe 45’), Pereyra (21’), Pogba (53’), Morata (64’ p) dhe Coman (79’) shënuan golat e këtij triumfi të vendasve, teksa golin e vetëm të mysafirëve e realizoi Nene (57’).


All Goals – Juventus 6-1 Verona – Coppa Italia… by footballdailytv

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close