fbpx

“Charlie Hebdo”, karikaturë për katër klerikët shqiptarë

Në këtë karikaturë shfaqen katër klerikët me dixhiturën “Je suisCharlie” (Unë jam Charlie) dhe sipër karikaturës “Noveaux Amis”, që në shqip do të thotë “Miq të rinj”.

Numri i fundit i revistës satirike franceze “Charlie Hebdo”, e sulmuar më datë shtatë janar ku mbetën të vrarë dymbëdhjetë persona, i ka dedikuar një karikaturë edhe delegacionit të klerikëve shqiptarë që morën pjesë të dielën në “Marshmin e Paqes” në Paris.

Në këtë karikaturë shfaqen katër klerikët me dixhiturën “Je suisCharlie” (Unë jam Charlie) dhe sipër karikaturës “Noveaux Amis”, që në shqip do të thotë “Miq të rinj”, raporton albeu.com.

Delegacioni i klerikëve shqiptarë u duartrokit fuqishëm të dielën e shkuar teksa marshuan së bashku mes bulevardit kryesor në Paris duke dhënë një mesazh të fortë për paqe dhe bashkëjetesë mes besimeve të ndryshme.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close