fbpx

“Ne mundemi”, motoja e Cityt për ta blerë Messin

“Ne mundemi” do të jetë motoja e Manchester Cityt në tentativën për të blerë Lionel Messin. Pasi arritën blerjen e “Wilfried Bonys”, City do të tentoi blerjen e shekullit, blerjen e Lionel Messit. Sheiket e Cityt thuhet se kanë miratuar këtë blerje dhe se paratë nuk do të jenë problem për ta.

“The Sun” shkruan se 480 mijë funta do ti kushtoi Cityt blerja e Messit, para të cilat janë të gatshëm ti ofrojnë. City në qershor do të bëjë ofertën e parë e cila thuhet se do ta dridhë Barcelonën.

Për blerjen e Messit do të përkujdesen edhe katër argjentinasit e Cityt, Aguer, Zabaleta, Demichelis e Caballero.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close