fbpx

Karnavali i Vevçanit nxit ende më shumë reagime (FOTO)

Shoqata për mbrojtjen e kafshëve Anim Mundi është shprehur e shqetësuar nga fotografitë e Karnavalit të Vevçanit të cilat sipas tyre tregojnë që gjatë karnavalit është lejuar sadizëm dhe është toleruar dhunë ndaj kafshëve.

“E dënojmë ashpër keqpërdorimin, maltretimin e kafshëve që ndodhi në rrugët e Vevçanit, për të cilën janë dëshmi një numër i madh i qytetarëve dhe vizitorëve dhe fotografitë e publikuara për këtë akt të trishtë”, thonë nga Shoqata.

10801864_855346634521576_945851559978164074_n

10801864_855346677854905_1213997205178306408_n

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close