fbpx

Eto’o i thotë po Sampdorias

Ish sulmuesi i Barcës dhe Interit, Sammuel Eto’o raportohet se ka pranuar transferimin te skuadra italiane, Sampdoria.

Mediat italiane shkruajnë se kamerunasi dje është takuar me drejtuesit e klubit dhe ka vendosur përfundimisht të transferohet në Serie A.

Eto’o deri tani ishte paraqitur me Everton me të cilën kishte nënshkruar kontrat 18 vjeçare, por duket se aventura e tij në Premier League nuk zgjati shumë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close