fbpx

ISIS paralajmëroi okupim të Ballkanit

Organizata më e njohur terroristë në botë ISIS e cila ka arritur ta vendos në plan të dytë Al Kaidën, publikoi harta të reja nga kalifati i tyre i ardhshëm, ku përfshihet edhe Maqedonia. Xhihadistët të cilët luftojë në Siri dhe Irak e paraqitën hartën në territore të cilat në gjashtë vitet e ardhshme planifikojnë që ti pushtojnë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close