fbpx

Mercedes vjen me GLE 63 AMG

Mercedes ka lansuar veturën e saj në panairin Amerikës Veriore në Detroit e cili është e ngjashme me BMW X6.

Kjo makinë GLE 63 AMG dhe është e ngjashme më modelin X6 të BMW me një stil Coupe.

Nuk ka dyshim se kjo makinë do të ofrojë motorrë më të vogël, por modeli është i pajisuar me një motorrë 5,5 litërsh V8 që prodhon 585 kuajfuqi ky motorrë. Ky motorrë tejkalon kuajfuqitë e X6 ai i ka vetëm 567 kuajfuqi, dhe ne e dimë se kuajfuqitë tregojnë gjithqka.

Për vetëm 4,2 sekonda mund ta arrini shpejtësinë prej 100km/h, ku është shumë madhështorë sepse peshon 2.5 tonë.
Motorri ofron shpejtësinë maksimale 275 km/h. Kur vjen tek dukja nuk është Mercedesi më mahnitës që keni parë.

Enterieri është diqka që e keni pritur nga stili i Mercedesit. Të jep një ndjenjë sportive duke u ndjerë si një përbindësh.

Ende nuk ka qmim ende për GLE, por vetura e Mercedes Benz del në shitje në qershor të këtij viti./Indeksonline/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close