fbpx

Më në fund Milani ka fituar Sassuolon

Skuadra e Milanit ka arritur të triumfojë kësaj here përballë skuadrës së Sassuolos.

Rossonerët triumfuan 2:1 në takimin e zhvilluar në stadiumin San Siro në kuadër të Kupës së Italisë.

Giampaolo Pazzini (39’) dhe Nigel de Jong (86’) shënuan për këtë fitore të Milanit, teksa Nicola Sansone (64’ p) realizoi për mysafirët.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close