fbpx

Nis zyrtarisht Karnevali i Vevçanit

Ka nisur zyrtarisht karnevali në lokalitetet e Vevçanit të Poshtëm dhe të Epërm, e cila është një festë e diskutueshme që shënon ndërrimin e moteve, e njohur si Vasilica.

Karnavalin e ka hapur ministrja e Kulturës e Maqedonisë, Elizabeta Kançeska-Milevska. Këtë vit karnaval përfshin shumë ngjarje, ndërsa ngjarja do të përfundojë me djegien tradicionale të maskave më 14 janar.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close