fbpx

7 vjet nga tragjedia ku humbën jetën 11 pjestar të ARM-së

Në kazermën “ Strasho Pinxhur” në  Petrovec të Shkupit sot do të shënohet 7 vjetori i tragjedisë ku në vendin Blace të Kumanovës nga rrëzimi i helikopterit, humbën jetë 11 pjestarë të ARM-së të cilin ishin duke u kthyer nga misioni ALTEA e Bosnjë e Hercegovinës.

Në këtë ceremoni të pranishëm do të jenë ministri i mbrojtjes,komandanti i gjeneral shtabit të ARM-së dhe zyrtar tjer të lartë të ushtrisë të cilët në vendin e tragjedisë do të vendosin kurrora lulesh.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close