fbpx

5 fakte të pabesueshme për Rusinë

Të gjithë kemi dëgjuar rreth Rusisë dhe historisë së saj.

Faktet më poshtë do tiu njohin me disa të dhëna mjaft interesante për shtetin rus.

5 fakte interesante për Rusinë

1. Në Bashkimin Sovjetik nxënësit e shkollës së mesme për tu diplomuar duhet të dinin të përdornin një AK-47

2. Një politikane ruse femër ka propozuar që secila qytetare femër të mund të merrte me postë materialin gjenetik të Presidentit për të pasur fëmijë.

3. Në Siberi janë kampet e Koresë Veriore

4. Rusia ka sipërfaqe më të madhe se Plutoni

5. Femrave sovjete iu dha e drejta për të votuar përpara atyre amerikane.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button