fbpx

Davutoglu do të marrë pjesë në “marshimin kundër terrorizmit” në Paris

Kryeministri turk, Ahmet Davutollu nesër do të niset për në Paris, ku do të marrë pjesë në një “marshim kundër terrorizmit dhe në solidaritet të popullit francez”, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacionit të marrë nga burimet Kryeministrore, Davutoglu me ftesë të qeverisë franceze në shenjë të reagimit ndaj sulmit në Paris do të marrë pjesë “në një marshim kundër terrorizmit në kryeqytetin francez”. Njoftohet se Davutoglu për marshimin në Paris do të niset ditën e nesërme për në Francë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close