fbpx

Shqiptarja merret gabimisht si terroriste

Një shqiptare myslimane është ngatërruar me një terroriste në Facebook, për shkak se ajo mbante të njëjtën emër me të kërkuarën, Hayat Boumeddiene.

“Është e vërtetë që unë jam myslimane, por jam kundër terroristëve që nuk kanë zemër dhe fe”, shkruan shqiptarja në Faceobook.

Ajo u ngatërrua me vajzën më të shumë kërkuar në tokë, të dashurën 26-vjeçaren e Amedy Coulibaly.

Coulibaly u qëllua për vdekje nga policia gjatë ndërhyrjes për lirimin e pengjeve në një supermarket në Paris, ku mbetën të vrarë katër persona.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close