fbpx

Suarez lavdëron Gerrardin: Ai është i pazëvendësueshëm

Ish sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez ka një mesazh të qartë për trajnerin Brendan Rodgers.

Sulmuesi uruguajan u deklarua se Steven Gerrard është një lojtar i pazëvendësueshëm duke shtuar se një ditë ai do kthehet sërish në Anfield.

”Ka pak lojtar në botë që janë të pazëvendësueshëm dhe Steven është njëri nga ata. Jo vetëm si lojtar, por edhe si kapiten gjithashtu”

”Steven do të jetë një person të cilin do ta respektoj gjithmonë si lojtar dhe si njeri. Ai ka pasur impakt të madh në karrierën time”, tha Suarez.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close