fbpx

Kotevski: Nuk rrezikohet siguria e qytetarëve të Maqedonisë

Autoritetet e MPB-së kanë thënë se syçelë ndjekin gjendjen e sigurisë pas sulmit në Paris, akt i cili përfundoi me disa vrarë dhe të plagosur.

“Maksimalisht dhe me kujdes ndjekim zhvillimet, bashkëpunojmë me gjitha shërbimet e sigurisë në rajon dhe më gjerë dhe jemi të gatshëm të reagojmë në çfarëdo momenti. Tani për tani nuk ka ndonjë indicie për ndonjë rrezik të sigurisë dhe ndjekim çdo zhvillim të situatës”, ka thënë për “Sitel”, zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close