fbpx

Apple shënon rekord të ri në App Store

Apple të enjten prononcoi se është një rekord i ri për App Store që në javen e parë të janarit, duke ju falenderuar festave që konsumatorët kanë blerë pajisje të reja dhe kanë shpërndarë dhurata produkte të Apple.Fitimet e Apple do të dalin këtë muaj.

Cupertino qendra kryesore e Apple thotë se ” afër gjysmë milardë dollarë” nga shitjet e aplikacioneve.
Apple tha se në ditën e ndrrimit të moteve, specifkisht ” është njohur si dita më e madhe e shitjeve të shitorës së Apple në historinë e saj”. Duke ju referuar këtij fakti gjithashtu, programerët kanë përfituar rreth 25 miliardë dollar që nga lansimi i 2008, por 10 miliardë dollarë janë bërë në 2014.

Figurojnë se miliona pajisje të reja janë aktivizuar në ditët e festave, dhe do ta marim veshë sesa ka përfituar Apple gjatë këtyre festave kur të publikojë të dhënat financiare./Indeksonline/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close