fbpx

“Nobody Wants The Night”, filmi që do të hapë Berlinalen

Premiera botërore e këtij filmi do të jetë më 5 shkurt dhe do të jetë pjesë e garës zyrtare të këtij festivali që synojnë çmimin “Ariu i Artë”.

Filmi në kooproduksion të Spanjës-Francës dhe Bullgarisë “Nobody Wants The Night”, do të hapë edicionin e 65-të të Festivalit të Filmit në Berlin. Premiera botërore e këtij filmi do të jetë më 5 shkurt dhe do të jetë pjesë e garës zyrtare të këtij festivali që synojnë çmimin “Ariu i Artë”. Filmi është realizuar në regjinë e regjisores spanjolle, Isabel Coixet’s, Ndërkaq rolin e tyre kryesor ne këtë film e luan fituesja e çmimit Ocar, Juliette Binoche./KultPlus.com

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close