fbpx

KEMM dënon sulmin ndaj revistës franceze “Charlie Hebdo”

Këshilli për Etikë në Media në Maqedoni dënon vrasjen brutale të gazetarëve në revistën francez “Charlie Hebdo”.

“KEMM pajtohet me vlerësimin e Asociacionit Evropian të Gazetarëve se sulmet terroriste është një rikujtim se liria e fjalës së lirë dhe informimit është nën sulm të vazhdueshëm edhe në Evropë dhe se gazetarët ballafaqohen me rreziqe dhe dhunë për shkak të profesionit”, thonë nga KEMM.

Nga KEMM shprehin ngushëllime të thella për familjarët e të vrarëve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close