fbpx

Ibrahimi: Ministri Ademi nuk ka kapacitet t’i tërheq librat fyes për shqiptarët

Deputeti I PDSH-së, Orhan Ibrahimi, ka deklaruar se partia e tij do të votoj kundër të gjitha amendamenteve t propozuara nga BDI dhe VMRO – DPMNE, për shkak se ministri për arsim nga BDI, Abdilaqim Ademi, nuk ka kapacitet t’i tërheqë librat me përmbajtje nacionaliste fyese për popullin shqiptarë. Orhani thotë se, nga ana tjetër ai vjen këtu me ligje tjera dhe kjo është lëndimi I rëndë prandaj do të votojmë për të gjitha amendamentet.

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Arsim, deputeti I PDSH-së, Bekim Fazliu ka prezantuar amendamente nga kjo parti ,e të cilët propozohet që të gjithë pesë ligjet për arsim në Këshillat dhe Komisionet të respektojnë përfaqësimin e drejtë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close