fbpx

Të moshuarit kosovar të “etur” për martesë

Mosha mesatare e kurorëzimeve në Kosovë llogaritet të jetë ajo 20 vite për femra si dhe 25 vite për meshkuj.

Por sipas vjetarit statistikor të Kosovës më shumë se 12 persona të moshës mbi 70 vjeç janë kurorëzuar në Kosovë që nga viti 2008./Indeksonline/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close