fbpx

Banff, qyteti i çasteve romantike (FOTO)

Shumë njerëz i mendojnë plazhet tropikale si destinacione të mundshme për të kaluar çaste të bukura dhe romantike.

Në fakt, nuk ka asgjë më komode dhe romantike se të jesh ngrohesh me dikë ndërsa jashtë është ftohtë ose të shijosh shëtitje të gjata ndërsa bora bie flokë-flokë…

Qytetet malore përgjithësisht janë shumë romantike, por qyteti Banf në Kanada është edhe më i veçantë. Liqeni i kristaltë Louise është një spektakël i vërtetë ku reflektohen ngjyrat dhe malet përreth tij. Ju mund të bëni një shëtitje romantike përgjatë lumit të ngrirë Bow ose mund të merrni me qira një makinë dhe shëtisni përgjatë rrugëve që ndodhen mes malesh.

baffn1

baffn3

baffn6

baffn5

 

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close