fbpx

Ja karikatura provokuese që mund të ketë sjellë sulmin

Si për ironi të fatit, në numrin e sotëm të revistës “Charlie Hebdo” ka qenë e vizituar një karikaturë ku shfaqet një person sikur të jetë terrorist.

Ai “pyetet” se deri kur Franca do të goditet nga ndonjë sulm terrorist dhe “përgjigja” është “Prit se ka kohë deri në fund të janarit”.

Ka qenë kjo karikatura më e fundit nxitëse e hedhur nga karikaturistët e revistës që mund të ketë provokuar jo pak aktin e sotëm, transmeton portali Albeu.

Dhe, si për koecidencë autori i karikaturës Stephane Charbonnier u ekzekutua sot.

Ai kishte marrë disa herë paralajmërime që të mos bënte më të tilla karikatura me mesazhe fyese.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close