fbpx

Laporta e dëshiron rikthimin e Guardiolas më 2016

Ish presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është gati të kthehet në krye të klubit dhe me vete të sjell edhe Pep Guardiolan.

Goal raporton se Laporta tanimë ka kontaktuar Guardiolan dhe trajneri spanjoll është shprehur i gatshëm për një rikthim senzacional në Camp Nou.

Laporta do të kandidoj si president i Katalunasve në vitin 2016 dhe po atë vit mund ta rikthej Guardiolan nga skuadra e Bayernit.

Ja sukseset e Blaugranave gjatë kohës që Laporta ishte president.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close