fbpx

Rostushe, banorët thyen trafostacionin, kërkuan rrymë menjëherë (FOTO)

Trazira të mëdha kishte mbrëmë në Rostushe, transmeton portali Dokaz.

Banorët 11 ditë pa rrymë e thyen trafostacionin duke bërtitur “na sjellni rrymën ose do të bëjmë kërdi”.

Ato pyetën ku është kryetari i komunës, a ka edhe ai mungesë të energjisë elektrike dhe i ftuan të gjithë qytetarët që të dalin në Protestë. Në Rostushe ishte pranishme edhe policia.

Pas protestave erdhi rryma, ndërsa ekipet e EVN-së u bllokuan në fshat nga banorët e revoltuar.

LEXO: Protestë në Mavrovë Rostushe, banorët e revoltuar pas 10 ditëve takohen me kryetarin

10899765_712824902168854_275134755_n-540x403

10904728_712824872168857_1130521204_n-396x540

10921684_712824885502189_925868724_n-396x540

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close