fbpx

Pas Turqisë, bora bllokon edhe Libanin

Moti i ftohtë dhe me borë që ka kapluar Turqinë dhe Lindjen e mesme ka bllokuar shumë vende andej.

Turqia është përballuar me një bllokadë totale të komunikacionit për shkak të reshjeve të mëdha të borës, ndërkohë që edhe në shtetin tjetër Liban për momentin mbizotëron gjendje kaotike nëpër komunikacion për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Autoritetet vendore kanë bërë të pamundurën që të paktën të ç’bllokojnë kryeqytetin Beirut nga bora por akoma nuk ia kanë arritur. Mediat atje paralajmërojnë se nga i ftohti shumë familje janë të rezikuara.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close