fbpx

E tmerrshme: Vdes një shqiptar nga i ftohti në Hungari

Me të kaluar kufirin me Hungarinë, një kosovar është gjetur i ngrirë nga i ftohti.
Lajmi është përcjellë nga portali index.hu.

Sipas raportit, kosovari ishte një nga qytetarët e shumtë që së fundmi kanë marrë rrugë për në Hungari.

Një dëshmitar i ka thënë portalit se e njihte këtë person dhe se ai është kosovar.

Ndërkaq edhe në raportin e Policisë hungareze, është shkruar se në orën 14:20 derisa po patrullonin rreth kufirit, 15 metra larg tij kanë gjetur një trup të pajetë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close