fbpx

Koreja e Veriut forcon ‘ushtrinë kibernetike’

“Ushtria kibernetike” e Koresë së Veriut e ka rritur numrin e trupave të saj në 6.000, ka bërë të ditur Ministria e Mbrojtjes e Koresë së Jugut, të martën, dhe po punon për të shkaktuar “paralizë fizike dhe psikologjike” në Korenë e Jugut.

Shifra e re, e zbuluar në një dokument të ministrisë, vjen pasi Uashingtoni, aleat kyç i Seulit, ka vënë sanksione të reja ndaj Phenianit për një sulm kibernetik ndaj Sony Pictures, transmeton Gazeta Tribuna.

Shteti komunist aziatikolindor ka mohuar të ketë gisht në këtë sulm.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close